science lab wallpapers phone Beautiful Medical Laboratory Scientist Wallpaper More information

مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی، مؤسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی تجن، قائمشهر، ایران

آدرس مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی در مقالات و مستندات فارسی:

مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی، مؤسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی تجن، قائمشهر، ایران.

آدرس مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی در مقالات و مستندات انگلیسی:

Cellular and Molecular Research Center, Tajan Institute of Higher Education, Ghaemshahr , Iran.

 

ریاست مرکز: دکتر عباس محمدپور لموکی

آدرس ایمیل مرکز:Researchcenter@tajanihe.ac.ir

آدرس ایمیل ریاست:Dr.mohamadpoor@tajanihe.ac.ir

شماره تماس ریاست: 09111285637

شماره تماس مرکز: 01142040290

 

مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی(CMRC)، یکی از مراکز تحقیقاتی موسسه آموزش عالی تجن است که در سال 1399 تاسیس شد. اگر چه  CMRC مرکزی مستقل می­ باشد،  اما همکاری فعالی با شبکه­ ی مرکز رشد واحدهای فناور استان و کشور دارد.

ارتقاء دانش از طریق تحقیقات سلولی و مولکولی، پرورش محققان در زمینه ی علوم سلولی و مولکولی، آموزش محققان در زمینه­ ی علوم سلولی و مولکولی، ارتقاء و توسعه ­ی پژوهش­ های مربوط به پزشکی و غیرپزشکی، بهبود سلامت جامعه از طریق پژوهش ­های بنیادی در زمینه­های پزشکی مرتبط، کمک در برنامه ­ریزی تحقیقات آموزشی و برنامه ­های درمانی بر اساس سیاست­ های سلامت کشور و گسترش همکاری با دانشمندان ملی و بین المللی از جمله مهمترین اهداف این مرکز است.

مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی پروژه­ های تحقیقاتی متعددی در زمینه ی مهندسی بافت، سلول های بنیادی، بیولوژی مولکولی، علوم اعصاب، آپوپتوز و سرطان انجام داده است؛ و دارای چندین عضو هیئت علمی است که در زمینه­ ی تحقیق، آموزش و پرورش دانشجویان، فعال هستند. این مرکز  با دانشگاه ­های علوم پزشکی کشور و دانشگاه­ های زیرمجموعه وزارت علوم وتحقیقات و فناوری همکاری­ دارد.

 

  • اهداف کلی مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی، بدست آوردن دانش دقیق در موضوعات زیر می باشد:

 

  • بیولوژی سلول­ های بنیادی:

ما با بکارگیری اصول مهندسی و علوم زیستی قصد داریم تا با تولید جایگزین­ های بیولوژیکی راهی برای باز گردانی، حفظ و یا بهبود عملکرد بافت­ ها و ارگان­ های آسیب دیده یا تحت تاثیر قرار گرفته بیابیم. علاوه بر این با دستکاری سلول­ های بنیادی، امکان پیوندهای بهتری را فراهم می­ کنیم. همچنین محققین مرکز تلاش می کنند تا دریابند چگونه سلول­ های بنیادی در بهبود درمان­ های مرسوم و پیشگیری از این اختلالات نقش دارند.

  • علوم زیست شناسی مولکولی:

گروه ­های تحقیقاتی مرکز بر روی جنبه ­های مختلف عملکرد سیستم عصبی، تحت شرایط عادی و در بین بیماری­ های مختلف تحقیق می­ کنند. پروژه های پژوهشی شامل طیف گسترده­ای از مطالعات در سطح سلولی و مولکولی در مورد تنظیم رشد سلول­ ها و عوامل دخیل در بازسازی و از بین رفتن سیستم سلولی در شرایط بیماری می­باشند.

  • سیگنالینگ سلول­ های سرطانی:

تعدادی از محققین، بر روی بیولوژی سرطان و سیگنالینگ سلولی با استفاده از تکنیک­ های مختلف سلولی و مولکولی مطالعه می­ کنند. پروژه ­ها در مرکز ما شامل مکانسیم سلول های بنیادی و بیولوژی سرطان است که در آن ساز و کارهای مشترک و تغییرات تنظیم­ های کلیدی که اهداف مورد نظر برای درمان سرطان است، تعریف می­شود. علاوه بر این، شناسایی اهداف درمانی و بکارگیری استراتژی­ هایی بر اساس درکی درست از سیگنالینگ سلول­ های سرطانی، مبنایی برای استفاده از مهار کننده­ ها بر علیه مسیرهای سرطانی به صورت ترکیبی می­باشد.

  • بیولوژی صنایع غذایی :

تمرکز ما بر روی زیست­ شناسی مواد غذایی برای پیشبرد دانش و درک ما از دلایل بیولوژیک و عملکرد و فرآیند­های میکرو ارگانیسم­ های مواد غذایی است. ما در صدد شناسایی و تجزیه و تحلیل نقش ژن­ های مرتبط با افزایش کیفیت مواد غذایی و انجام مطالعات ژنتیکی و مولکولی برای پیدا کردن چگونگی واکنش محصولات صنایع غذایی تحت شرایط مختلف هستیم.

فعالیت های آموزشی

نام تکنیک

RNA & DNA Extraction

cDNA Synthesise

PCR

Real time PCR

Cell Culture

Flow Cytometry

Western Blotting

MTT Assay

کلیه تست­ های میکروبی

 

  • قراردادها

برای کار با دستگاه­ های موجود در مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی، بر اساس نیاز خود، فرم مربوطه را تکمیل نموده و به مسئول دفتر  مرکز تحویل نمائید.

معرفی مرکز تحقیقات

فرم ها